Firma PESZKE S.C. powstała na bazie firmy matki Z.P.P. Aero-Sail działającej na rynku od 1989 r. Założycielem i pomysłodawcą pierwotnej firmy był Grzegorz Peszke, utalentowany konstruktor, wielokrotny rekordzista świata modeli latających kategorii F3B i z napędem elektrycznym, który postanowił urzeczywistnić swoje pasje i wykorzystać w praktyce niezliczoną ilość pomysłów oraz wiedzę techniczną. Początkowo firma zajmowała się produkcją i handlem innowacyjnych na ówczesne czasy kompozytowych anten satelitarnych różnorodnego zastosowania oraz dostarczaniem wyspecjalizowanych imitatorów celów latających na potrzeby polskiego wojska.

Rok 2000, to rok transformacji. Linia produkcyjna anten satelitarnych zostaje sprzedana innej firmie, która kontynuuje ich wytwarzanie, a firma Aero-Sail zostaje przekształcona w firmę PESZKE Aero Technologies, z nazwiskiem jej założyciela w nazwie. Od tej pory jej działalność skupia się stricte na branży lotniczej. Na deskach kreślarskich zaczynają pojawiać się modele śmigieł do napędu motoparalotni, motolotni, wiatrakowców i samolotów klasy UL. Dalekosiężne plany zakładają zaprojektowanie i budowę prototypów własnego samolotu ultralekkiego i motoszybowca.

W roku 2007 firma zostaje przekształcona w spółkę cywilną o nazwie PESZKE S.C.. Celem powołania nowego podmiotu jest chęć zaistnienia marki PESZKE na arenie międzynarodowej oraz popularyzacja lotnictwa ultralekkiego w Polsce. Powstaje nowa struktura organizacyjna przedsiębiorstwa z klarownym podziałem na działy projektu, produkcji oraz sprzedaży i marketingu. Nawiązywane są nowe kontakty z dostawcami, odbiorcami, stopniowo powstaje sieć dealerska w całej Europie i obu Amerykach oraz Australii. W szybkim tempie zostaje poszerzona oferta sprzedażowa firmy, tak aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i ich potrzebom. 

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (e-mail) przez PESZKE S.C. Grzegorz Peszke, Jerzy Peszke z siedzibą w Polsce, w Krośnie, przy ul. Żwirki i Wigury 6C, w celu otrzymywania newslettera ( Na podstawie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji w/w celu. W każdym momencie mogę wycofać zgodę wypisując się z newslettera. Administrator przetwarza dane zgodnie z polityką prywatności.