Przedmiotem działalności firmy PESZKE S.C. jest szeroko pojęte projektowanie, wdrażanie i produkowanie lekkiego sprzętu lotniczego. Lata doświadczeń założycieli firmy w posługiwaniu się technologiami wysoko modułowych kompozytów oraz rodzinne tradycje lotnicze determinują przedmiot działalności i wyznaczają kierunki rozwoju firmy.

W wydzielonym biurze konstrukcyjnym powstają projekty śmigieł zastosowania lotniczego, motoparalotniowego oraz rolniczego. Punktem zainteresowania są również szybowce, ultralekkie samoloty oraz to już bardziej przemysłowego zastosowania turbiny wentylacyjne czy elektrownie wiatrowe.

Przedsiębiorstwo posiada własną linię produkcyjną wspomnianych śmigieł oraz przedstawicielstwa dealerskie na wszystkich istotnych zagranicznych rynkach. Przy bardziej złożonych i długoterminowych projektach postawiono na współpracę z odrębnymi jednostkami krajowymi i zagranicznymi. To takich zaliczają się projekty samolotów ultralekkich oraz szybowców realizowanych przez firmę.

W roku 2012 firma uzyskała dostęp do nowoczesnego parku maszynowego i korzysta m.in. z urządzeń do obróbki skrawaniem CNC, plotera z możliwością skanowania/digitalizacji kształtów, cięcia laserem i frezowania, drukarki 3D oraz noża wodnego WATERJET. Firma posiada również własną lakiernię.

Prowadzone są działania mające na celu nieustanne zwiększanie profesjonalizmu obsługi i poziomu wykonywanych usług. Do swoich aktywności firma dopisuje dodatkowo wspieranie rozwoju powiązań kooperacyjnych o znaczeniu ponadregionalnym z przedsiębiorstwami o podobnym charakterze działalności. Czyni się starania, by wypracować wysoką pozycję na rynku oraz rozpoznawalność marki PESZKE w branży lotniczej na całym świecie. Cele ekonomiczne to zwiększanie wartości przedsiębiorstwa jak również jego mierzalny wzrost rok do roku.

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do wysyłania newslettera (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).