Przedmiotem działalności firmy PESZKE S.C. jest szeroko pojęte projektowanie, wdrażanie i produkowanie lekkiego sprzętu lotniczego. Lata doświadczeń założycieli firmy w posługiwaniu się technologiami wysoko modułowych kompozytów oraz rodzinne tradycje lotnicze determinują przedmiot działalności i wyznaczają kierunki rozwoju firmy.

W wydzielonym biurze konstrukcyjnym powstają projekty śmigieł zastosowania lotniczego, motoparalotniowego oraz rolniczego. Punktem zainteresowania są również szybowce, ultralekkie samoloty oraz to już bardziej przemysłowego zastosowania turbiny wentylacyjne czy elektrownie wiatrowe.

Przedsiębiorstwo posiada własną linię produkcyjną wspomnianych śmigieł oraz przedstawicielstwa dealerskie na wszystkich istotnych zagranicznych rynkach. Przy bardziej złożonych i długoterminowych projektach postawiono na współpracę z odrębnymi jednostkami krajowymi i zagranicznymi. To takich zaliczają się projekty samolotów ultralekkich oraz szybowców realizowanych przez firmę.

W roku 2012 firma uzyskała dostęp do nowoczesnego parku maszynowego i korzysta m.in. z urządzeń do obróbki skrawaniem CNC, plotera z możliwością skanowania/digitalizacji kształtów, cięcia laserem i frezowania, drukarki 3D oraz noża wodnego WATERJET. Firma posiada również własną lakiernię.

Prowadzone są działania mające na celu nieustanne zwiększanie profesjonalizmu obsługi i poziomu wykonywanych usług. Do swoich aktywności firma dopisuje dodatkowo wspieranie rozwoju powiązań kooperacyjnych o znaczeniu ponadregionalnym z przedsiębiorstwami o podobnym charakterze działalności. Czyni się starania, by wypracować wysoką pozycję na rynku oraz rozpoznawalność marki PESZKE w branży lotniczej na całym świecie. Cele ekonomiczne to zwiększanie wartości przedsiębiorstwa jak również jego mierzalny wzrost rok do roku.

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (e-mail) przez PESZKE S.C. Grzegorz Peszke, Jerzy Peszke z siedzibą w Polsce, w Krośnie, przy ul. Żwirki i Wigury 6C, w celu otrzymywania newslettera ( Na podstawie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji w/w celu. W każdym momencie mogę wycofać zgodę wypisując się z newslettera. Administrator przetwarza dane zgodnie z polityką prywatności.